Η Ιερά Μητρόπολις Μυτιλήνης και η Ένωση Θεολόγων Νομού Λέσβου διοργανώνουν εκδήλωση – ομιλία,τoΣάββατο 28 Ιανουαρίου 2017 και ώρα 17:30 μ.μ.,
στην αίθουσα της Ενοριακής Εστίας του Μητροπολιτικού Ναού Μυτιλήνης (παραπλεύρως του Μητροπολιτικού Ναού και ακριβώς επάνω από το βιβλιοπωλείο της Μητροπόλεως), με θέμα:
«Η συνέχεια του Πνεύματος των Τριών Οικουμενικών διδασκάλων στην αγωγή των νέων μας, μέσα από σύγχρονους αγίους της Εκκλησίας μας (Άγ. Παΐσιος – Πορφύριος – Ιουστίνος Πόποβιτς)»
Ομιλητής θα είναι o κ.Ηρακλής Ρεράκης,
Καθηγητής Παιδαγωγικής της Θεολογικής Σχολής του Α. Π. Θ.