Αντιλαμβανόμενοι την ιστορική συγκυρία για τη χώρα, ταυτιζόμαστε με την θέση των Πρυτάνεων και συνυπογράφουμε την από 30/06/2015 έκκλησή τους για την αναγκαιότητα να καταβληθεί από όλες τις πλευρές κάθε δυνατή προσπάθεια για τη διατήρηση αδιατάρακτου και αδιαμφισβήτητου του προσανατολισμού της Ελλάδας στο κοινό Ευρωπαϊκό μέλλον.
Κοινή δήλωση Προέδρων ΤΕΙ: Δεν είναι δυνατό να διανοηθούμε την Ευρώπη και το κοινό ευρωπαϊκό νόμισμα, που φέρει ελληνικό όνομα, χωρίς να μετέχει σε αυτό η χώρα μας
![](/wp-content/uploads/2021/07/fb-ipd.jpg)